שירותי לוגיסטיקה: מידע הכרחי ליבואן המתחיל

שירותי לוגיסטיקה: מידע הכרחי ליבואן המתחיל

החלטתם להתחיל עסק חדש ולייבא סחורות מחו”ל? ריכזנו כאן מידע הכרחי ליבואן המתחיל. ישנם מספר נושאים שעליכם לדעת בנושא לוגיסטיקה לפני שאתם מתחילים לייבא. זאת כדי שתתחילו לעבוד בצורה נכונה, להשקיע במקומות אשר יתרמו לתפעול טוב ויעיל בעסק החדש שאתם מתחילים לבנות ולמנוע הוצאות כספיות מיותרות.

נתחיל במושגים שאתם חייבים להכיר:

שרשרת אספקה – מידע הכרחי ליבואן המתחיל:

זוהי מערכת לוגיסטית, או במילים אחרות פעילות מתואמת של ארגונים הנדרשת לצורך אספקה של מוצר או שירות ללקוח קצה, כלומר, למקבל הסופי של המוצר או השירות. מוצר אשר רכשתם כחומר גלם או כמוצר מוגמר עובר תהליכים של עיבוד או הרכבה, אריזה, אחסנה, הובלה מיעדים בעולם, הליך מכס בנמל היעד והובלה ללקוח קצה. כל אחד מתהליכים אלו כרוך בעלויות עבור היבואן. המטרה בבניית שרשרת אספקה יעילה היא לחסוך בעלויות ככל שניתן, ולספק ללקוח הקצה את המוצר או השירות הנרכש לשביעות רצונו המלאה.

תנאי מכר ושירותי לוגיסטיקה:

כאשר אתם קונים כל סוג של סחורה מספק או יצרן בחו”ל, אתם חייבים לדעת מראש כבר בשלב הראשוני של קבלת הצעת המחיר, מי מביניכם נושא בעלויות ההובלה של הסחורה שהזמנתם. כך תוכלו לתכנן את הובלת הסחורה באופן חסכוני על פי תנאים מוסכמים בינכם לבין הספק.

לצורך זה קיימים 13 מונחי מכר מוסכמים בסחר בינלאומי המגדירים מי אחראי להוצאות ההובלה והביטוח של הסחורה. ברוב המקרים יבואנים ויצואנים משתמשים במונחים הבאים:

  • Ex Works – EXW

מכירה בשער המפעל. הספק מעביר את הסחורה לקונה כבר במחסן המוכר, כאשר כל ההוצאות, כולל ביטוח הסחורה עוברים מהמוכר לקונה. היבואן אחראי לאיסוף המשלוח מהספק ותשלום עבור כל ההוצאות הנלוות בהליך היבוא עד ליעד.

  • Free On Board – FOB (במשלוח ימי) או FCA – Free Carrier (במשלוח אווירי)

הספק אחראי לכל הוצאות עד הגעת הסחורה לנמל, כולל טעינת הסחורה על האנייה (או המטוס) והליכי המכס בנמל היצוא. היבואן משלם את כל עלויות ההובלה הימית או האווירית ושאר ההוצאות בנמל היעד.  

Cost, Insurance and Freight – CIF (במשלוח ימי)

 או  Carriage and Insurance Paid to – CIP (במשלוח אווירי)

תנאי מכר זה קובע שהספק אחראי לכל ההוצאות הקשורות להובלה ושינוע הסחורה, כולל עלויות ביטוח.

אלו תנאי המכר העיקריים אותם אתם חייבים להכיר לפני שאתם מתחילים לייבא מוצרים ולהתחיל לבנות מערך לוגיסטיקה יעיל לעסק שאתם בונים.

 בהצלחה!

מידע נוסף

מארזים מעוצבים לחגים

מארזים מעוצבים לחגים

בעולם שבו פתיחת קופסאות עם מוצרים ממותגים נחשבת לפעילות כיפית במיוחד – שאפילו מתועדת ברשתות החברתיות, ברור כי לאריזה יש משמעות חשובה במיוחד עבור הלקוחות והיא מקבלת חשיבות זהה בעיניהם, לזו של התוכן המסתתר בתוך הקופסה עצמה. מסיבה זו, הענקת מארזים מעוצבים לחגים עם מיתוג, היא בעלת ערך מוסף כפול עבור העסק: גם השארת רושם ראשוני נהדר על הלקוח, המעודד אותו להמשיך ולצרוך את מה שיש לעסק להציע לו – וגם הנעה לפעולה, באמצעות תיעוד האריזה הייחודית והפצת המסר הלאה, ללקוחות פוטנציאליים נוספים.

כרטיס ביקור דיסק און קי

כרטיס ביקור דיסק און קי – גימיק שימושי ומקדם מכירות אפקטיבי

כרטיס ביקור דיסק און קי הוא אחת מהדרכים המתקדמות והמתוחכמות ביותר להשאיר חותם על מי שתרצו להרשים, כבעלי עסק – ולגרום לו לזכור אתכם לטובה. בנוסף לעיצוב האלגנטי והדקיק, המאפשר להכניס את הכרטיס אפילו לארנק צר, ממש כמו כרטיס אשראי, הוא מהווה פריט שימושי שיכול להפוך לחלק בלתי נפרד משולחן העבודה של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. המשמעות היא שהם “יפגשו” אתכם מדי יום כשיפעילו את הזיכרון הנייד המובנה בכרטיס, דבר המעניק לכרטיס עצמו איכויות של מקדם מכירות מתוחכם.

שימושים לדיסק און קי

שימושים לדיסק און קי בשנת 2022

שנת 2022 נכנסת עוד רגע ועל אף שרובנו משתמשים בענן לצורך העברת מידע, עדיין ישנם שימושים לדיסק און קי, כאלה שעשויים להפתיע. עסקים וחברות יכולים להשתמש בכל היתרונות של הדיסק און קי וליצור לעצמם “ליין” ממותג משלהם.

הדפסה דיגיטלית לאריזה

כל מה שצריך לדעת על הדפסה דיגיטלית לאריזה

עולם הדפוס השתנה מן הקצה אל הקצה והיום הקידמה מאפשרת לספק פתרונות שונים ורחבים, גם בתחום המארזים. הדפסה דיגיטלית לאריזה מספקת פתרונות רבים בכמויות קטנות וגדולות ולמגוון רחב של יישומים.

אודות החברה

CDI הינה חברה מובילה למוצרי תוכן ומארזים ויצרנית מוסמכת של מיקרוסופט העולמית. החברה מספקת שירותי הדפסה, שיכפול, מיתוג ועצוב מתקדמים למוצרי תוכן: דיסק און קיי ממותג, מארזי דפוס מורכבים, דיסקים CD/DVD ותקליטי ויניל, בהקשבה לצרכי הלקוח, החל משלב העיצוב והגרפיקה, מתן פתרון דפוס למארזים מורכבים, הפקת דפוס למגוון תעשיות ומענה לסדרות קצרות ומורכבות,שירותי לוגיסטיקה, אחסנה, שילוח והובלה למגוון יעדים בארץ.

שירותי מיתוג נוספים

יצירת קשר

אנחנו גם בפייסבוק

דילוג לתוכן