שירותי לוגיסטיקה: מידע הכרחי ליבואן המתחיל

שירותי לוגיסטיקה: מידע הכרחי ליבואן המתחיל

החלטתם להתחיל עסק חדש ולייבא סחורות מחו”ל? ריכזנו כאן מידע הכרחי ליבואן המתחיל. ישנם מספר נושאים שעליכם לדעת בנושא לוגיסטיקה לפני שאתם מתחילים לייבא. זאת כדי שתתחילו לעבוד בצורה נכונה, להשקיע במקומות אשר יתרמו לתפעול טוב ויעיל בעסק החדש שאתם מתחילים לבנות ולמנוע הוצאות כספיות מיותרות.

נתחיל במושגים שאתם חייבים להכיר:

שרשרת אספקה – מידע הכרחי ליבואן המתחיל:

זוהי מערכת לוגיסטית, או במילים אחרות פעילות מתואמת של ארגונים הנדרשת לצורך אספקה של מוצר או שירות ללקוח קצה, כלומר, למקבל הסופי של המוצר או השירות. מוצר אשר רכשתם כחומר גלם או כמוצר מוגמר עובר תהליכים של עיבוד או הרכבה, אריזה, אחסנה, הובלה מיעדים בעולם, הליך מכס בנמל היעד והובלה ללקוח קצה. כל אחד מתהליכים אלו כרוך בעלויות עבור היבואן. המטרה בבניית שרשרת אספקה יעילה היא לחסוך בעלויות ככל שניתן, ולספק ללקוח הקצה את המוצר או השירות הנרכש לשביעות רצונו המלאה.

תנאי מכר ושירותי לוגיסטיקה:

כאשר אתם קונים כל סוג של סחורה מספק או יצרן בחו”ל, אתם חייבים לדעת מראש כבר בשלב הראשוני של קבלת הצעת המחיר, מי מביניכם נושא בעלויות ההובלה של הסחורה שהזמנתם. כך תוכלו לתכנן את הובלת הסחורה באופן חסכוני על פי תנאים מוסכמים בינכם לבין הספק.

לצורך זה קיימים 13 מונחי מכר מוסכמים בסחר בינלאומי המגדירים מי אחראי להוצאות ההובלה והביטוח של הסחורה. ברוב המקרים יבואנים ויצואנים משתמשים במונחים הבאים:

  • Ex Works – EXW

מכירה בשער המפעל. הספק מעביר את הסחורה לקונה כבר במחסן המוכר, כאשר כל ההוצאות, כולל ביטוח הסחורה עוברים מהמוכר לקונה. היבואן אחראי לאיסוף המשלוח מהספק ותשלום עבור כל ההוצאות הנלוות בהליך היבוא עד ליעד.

  • Free On Board – FOB (במשלוח ימי) או FCA – Free Carrier (במשלוח אווירי)

הספק אחראי לכל הוצאות עד הגעת הסחורה לנמל, כולל טעינת הסחורה על האנייה (או המטוס) והליכי המכס בנמל היצוא. היבואן משלם את כל עלויות ההובלה הימית או האווירית ושאר ההוצאות בנמל היעד.  

Cost, Insurance and Freight – CIF (במשלוח ימי)

 או  Carriage and Insurance Paid to – CIP (במשלוח אווירי)

תנאי מכר זה קובע שהספק אחראי לכל ההוצאות הקשורות להובלה ושינוע הסחורה, כולל עלויות ביטוח.

אלו תנאי המכר העיקריים אותם אתם חייבים להכיר לפני שאתם מתחילים לייבא מוצרים ולהתחיל לבנות מערך לוגיסטיקה יעיל לעסק שאתם בונים.

 בהצלחה!

מידע נוסף

אודות החברה

CDI הינה חברה מובילה למוצרי תוכן ומארזים ויצרנית מוסמכת של מיקרוסופט העולמית. החברה מספקת שירותי הדפסה, שיכפול, מיתוג ועצוב מתקדמים למוצרי תוכן: דיסק און קיי ממותג, מארזי דפוס מורכבים, דיסקים CD/DVD ותקליטי ויניל, בהקשבה לצרכי הלקוח, החל משלב העיצוב והגרפיקה, מתן פתרון דפוס למארזים מורכבים, הפקת דפוס למגוון תעשיות ומענה לסדרות קצרות ומורכבות,שירותי לוגיסטיקה, אחסנה, שילוח והובלה למגוון יעדים בארץ.

שירותי מיתוג נוספים

יצירת קשר

אנחנו גם בפייסבוק

דילוג לתוכן