מארז לדיסקים: 5 סוגים שעושים סדר במדף

תקליט ויניל

שיתוף הפוסט

Share on facebook

הקומפקט דיסק, בראשי תיבות CD, או בעברית, תקליטור, נכנס לחיינו בתחילת שנות השמונים. טכנולוגיה דיגיטלית חדישה בדמות הקומפקט דיסק, החליפה את הטכנולוגיה הקיימת של קלטות ותקליטי ויניל, והציגה איכות צלילים נקייה וטובה יותר. בנוסף גם פתרונות האחסון והאריזה של עטיפות ומארזים לדיסקים הציגו שיפור לעומת הקיים, עם נוחות ועמידות טובה יותר לנזק מפגיעה.

עם המשך ההתפתחות הטכנולוגית השימוש במכשירי קומפקט דיסק לשמיעת מוזיקה פחת, אולם השימוש בדיסקים התרחב לצרכים נוספים. אחסון של מידע חשוב או מסווג, שמירת אלבומי תמונות באופן דיגיטלי, שמירה של תוכנות שונות המיועדות לשימוש – כל אלה נצרבים על גבי קומפקט דיסק ומהווים פתרון אחסון אידיאלי.

כך עם השנים עלה גם הצורך לשמירת המידע היקר הצרוב על גבי הדיסקים. לצורך זה מוצעים סוגים שונים של מארז לדיסקים לצורך שמירה עליהם מפני פגיעה.

להלן 5  סוגים פופולריים של מארז לדיסקים:

  • Jewlbox:  מארז לדיסקים נפוץ ביותר. מארז זה הינו תבנית של פלסטיק קשיח למחצה. במרכזו מונח התקליטור בצורה המחזיקה אותו יציב במקומו. המכסה נסגר עם שני צירים כאשר בצדו האחד קיים פתח להכנסת כריכה. בצדו השני קיים פתח נוסף לאחסון חומר נוסף כמו דף מידע או חוברת.
  • DIGIPACK: מארזים מורכבים אלו בנויים בצורה של ספרון בגדלים של מארז CD או DVD לרוב עשויים מקרטון קשיח. על אחת הדפנות הפנימיות מודבק מגש המיועד ל CD או DVD . המארז יכול גם להכיל ספרון Booklet  בתוך כיס או מודבק לאחת הדפנות. ניתן לשלב ממגש אחד ועד שישה מגשי מדיה בDigipack אחד. מארזDigipack הינו באיכות גבוהה ועמיד לאורך זמן.
  • Slim box: עוביו כמחצית מעובי אריזת Jewlbox. בצדו האחד קיים פתח לכריכה, וצדו השני שטוח ואינו מאפשר הכנסת חומר מודפס.   
  • מארז צדפה: מארז בעיצוב בדוגמת צדפה עשוי מפוליפרופילן. פתרון אחסון מצוין להגנת דיסק מפני נזק ושמירה מפני שריטות ופגיעות.
  • מארז שרוול: עטיפת דיסק על ידי חבק ניילון או קרטון אשר עוטף את הדיסק. השרוול עשוי להיות פתוח משני צדדיו, סגור מצד אחד או סגור במלואו.

כתבות נוספות:

אריזות למוצרי יודאיקה
דפוס דיגיטלי

אריזות למוצרי יודאיקה

מזוזות, פמוטים, חנוכיות וגביעי קידוש הם חלק ממוצרי היודאיקה אותם מוצאים בבית היהודי. הם יכולים להימסר כמתנה לכבוד חג, יום הולדת או לקניה עצמית. טווח

דילוג לתוכן