מאסטרינג, שכפול דיסקים בטכנולוגיית גלאסמאסטרינג

תקליט ויניל

חברת CDI משכפלת דיסקים בהזרקה פלאסטיק. שיטת שכפול זו הנחשבת לאמינה ומהירה ביותר, מבוססת על שימוש בסטמפר, הידוע גם כגלאסמאסטר.

מהי טכנולוגיית גלאסמאסטרינג? הסטאמפר הוא המאסטר (מקור לשכפול) של הדיסק CD או DVD
המדיה המקורית של הלקוח עוברת המרה לפורמט דיגיטאלי הנקרא DDPDisc Description Protocol,
יצירת הסטמפר מתרחשת בתוך מכונה סגורה וללא מגע יד אדם, הפעולה מתחילה בזכוכית ברמת ניקיון גבוהה עליה מפוזר חומר רגיש לאור (Photoresist) דומה במעט לפילם של מצלמה, החומר מבוסס על מתכת מסוג כסף, תהליך הפיזור נעשה ע”י סיבוב הזכוכית במהירות גבוהה כך שפיזור החומר על פני השטח הוא אחיד.

גלאסמאסטרינג

מכונת המאסטרינג מקבלת את קבצי ה DDP אשר מכילים בנוסף את המידע אותו אנו רוצים לכתוב על הטבעת הפנימית של הדיסק מספר סדרתי ומק”ט לקוח
בעזרת לייזר מתחיל תהליך כתיבה על הזכוכית בדומה לתהליך צריבה של CDR (מידע נוסף על תהליך הצריבה), הקווים והנקודות נצרבים לתוך שכבת הכסף עד אשר מועבר כל המידע.
בסיום שלב זה עובר הגלאס מאסטר (זה עדיין זכוכית ולא סטאמפר) לקורא אופטי מיוחד אשר יכול להשוות בין הזכוכית שנוצרה לבין המדיה המקורית, עם סיום הבדיקה מוכנסת הזכוכית לגלווניזציה.
מכשיר הגלוונו קרוי כך בסלנג תעשייתי התהליך המתרחש במכשיר זה הוא ציפוי מתכתי באלקטרוליזה. המדובר במספר אמבטיות המכילות כדוריות ניקל ונוזל מוליך, הזכוכית מוצמדת לזרוע המסתובבת מול כדוריות הניקל בתוך האמבט, כעת בעזרת זרם חשמלי מתחיל תהליך של ציפוי הזכוכית עם ניקל.


לאחר זמן מה נוצרת שכבה עבה של ניקל והזכוכית מועברת לעמדת השטיפה וההפרדה.
בתחילת התהליך עברה הזכוכית ציפוי כסף (Ag), ציפוי זה אינו מתחבר עם הניקל (Ni) עקב איכות המתכת הגבוהה.
ההפרדה מתבצעת בקלות והזכוכית סיימה את תפקידה ומועברת למיחזור במדיח מיוחד המיועד למטרה זו ושכבת הניקל שהיא למעשה הסטאמפר ממשיכה את תהליך העיבוד, לאחר מספר שטיפות בנוזלי ניקוי נשטף הסטאמפר בחומר נדיף ומעובר לציפוי, ציפוי זה יגן על המידע הרגיש בהמשך התהליך.
הסטאמפר נחתך תחת מיקרוסקופ לצורתו הסופית היות וקיימת חשיבות עצומה למירכוז החיתוך, טווח הסטיה האפשרי הוא פחות ממיקרון, מכונת שטאנץ חותכת את השוליים החיצוניים ויוצרת קדח מרכזי במידות המותאמות למכונת שכפול דיסקים.


לאחר החיתוך עובר הסטאמפר ליטוש לרמה של מראה, ליטוש זה הכרחי היות וגב הסטאמפר יצמד לתבנית ההזרקה וכל פגם או הפרש גובה ישפיע על איכות שכפול דיסקים, הרגישות לנקיון היא מאוד גבוהה. גרגר אבק רגיל יכול ליצור גומה על הסטאמפר במהלך תהליך שכפול הדיסקים ולפסול אותו משימוש.
מכאן הוא מועבר הסטאמפר למחלק ההזרקה.

גלאסמאסטרינג – מה הם יתרונות השכפול בגלאסמאסטר סטאמפר?

  • נאמנות למקור – בתהליך הדיגיטאלי המתואר נעשה שימוש במכשור מתקדם המאפשר בדיקת התוכן המשוכפל והשוואתו למדיה המקורית.
  • איכות שיכפול – שלא כמו בתהליך צריבה, בתהליך שכפול בהזרקה ישנה שליטה מוחלטת על איכות הדיסק ועל הפרמטרים האופטיים שלו.
  • העתקים זהים – בסדרת ייצור כל הדיסקים המשוכפלים נוצרו מאותו סטאמפר והינם זהים לחלוטין.
  • שכפול חוזר – בייצור חוזר של כותר מסוים ייעשה שימוש בסטאמפר המקורי, אי לכך, כל הדיסקים המשוכפלים יהיו זהים לחלוטין.

חברת CDI משכפלת דיסקים בהזרקה. שיטת שכפול זו הנחשבת לאמינה ומהירה ביותר, מבוססת על שימוש בסטמפר, הידוע גם כגלאסמאסטר, גלאסמאסטרינג.

מהו גלאסמאסטר?


בראשית דרכה, עוברת המדיה המקורית של הלקוח המרה לפורמט דיגיטאלי הנקרא DDP, מכונת המאסטרינג “כותבת” את המידע הנמצא ב DDP על גבי הגלאסמאסטר.
בשלב הבא מוכנסת דיסקית זכוכית גדולה למכונת המאסטרינג, זכוכית זו עוברת תהליך ציפוי בחומר הרגיש לאור ומבוסס על כסף (Ag), בהמשך כותבת קרן לייזר את המידע של ה- DDP על גבי שכבת הכסף העדינה.
המידע נכתב בצורה ספיראלית מהחלק הפנימי של הזכוכית כלפי חוץ.
בסיום תהליך הכתיבה מועברת הזכוכית למיכל גלווניזציה, כאן עוברת הזכוכית ציפוי בניקל (Ni) בתהליך אלקטרוליזה וכך נוצרת תבנית מתכת המכילה באופן מדויק את המידע שנכתב על הזכוכית בשלב הקודם.
עם סיום האלקטרוליזה, מופרדת הזכוכית מהניקל. איכותן הגבוהה של המתכות מונעת חיבור ביניהן, דיסקית הניקל המופרדת נחתכת לדיסק אשר דומה בצורתו וגודלו לדיסק רגיל, חלק זה נקרא סטמפר.

מה הם יתרונות הגלאסמאסטר?


נאמנות למקור – בתהליך הדיגיטאלי המתואר נעשה שימוש במכשור מתקדם המאפשר בדיקת התוכן המשוכפל והשוואתו למדיה המקורית.
איכות שיכפול – שלא כמו בתהליך צריבה, בתהליך שכפול בהזרקה ישנה שליטה מוחלטת על איכות הדיסק ועל הפרמטרים האופטיים שלו.
העתקים זהים – בסדרת ייצור כל הדיסקים המשוכפלים נוצרו מאותו סטאמפר והינם זהים לחלוטין.
שכפול חוזר – בייצור חוזר של כותר מסוים ייעשה שימוש בסטאמפר המקורי, אי לכך, כל הדיסקים המשוכפלים יהיו זהים לחלוטין.

מידע נוסף

מארזים מעוצבים לחגים

מארזים מעוצבים לחגים

בעולם שבו פתיחת קופסאות עם מוצרים ממותגים נחשבת לפעילות כיפית במיוחד – שאפילו מתועדת ברשתות החברתיות, ברור כי לאריזה יש משמעות חשובה במיוחד עבור הלקוחות והיא מקבלת חשיבות זהה בעיניהם, לזו של התוכן המסתתר בתוך הקופסה עצמה. מסיבה זו, הענקת מארזים מעוצבים לחגים עם מיתוג, היא בעלת ערך מוסף כפול עבור העסק: גם השארת רושם ראשוני נהדר על הלקוח, המעודד אותו להמשיך ולצרוך את מה שיש לעסק להציע לו – וגם הנעה לפעולה, באמצעות תיעוד האריזה הייחודית והפצת המסר הלאה, ללקוחות פוטנציאליים נוספים.

כרטיס ביקור דיסק און קי

כרטיס ביקור דיסק און קי – גימיק שימושי ומקדם מכירות אפקטיבי

כרטיס ביקור דיסק און קי הוא אחת מהדרכים המתקדמות והמתוחכמות ביותר להשאיר חותם על מי שתרצו להרשים, כבעלי עסק – ולגרום לו לזכור אתכם לטובה. בנוסף לעיצוב האלגנטי והדקיק, המאפשר להכניס את הכרטיס אפילו לארנק צר, ממש כמו כרטיס אשראי, הוא מהווה פריט שימושי שיכול להפוך לחלק בלתי נפרד משולחן העבודה של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. המשמעות היא שהם “יפגשו” אתכם מדי יום כשיפעילו את הזיכרון הנייד המובנה בכרטיס, דבר המעניק לכרטיס עצמו איכויות של מקדם מכירות מתוחכם.

שימושים לדיסק און קי

שימושים לדיסק און קי בשנת 2022

שנת 2022 נכנסת עוד רגע ועל אף שרובנו משתמשים בענן לצורך העברת מידע, עדיין ישנם שימושים לדיסק און קי, כאלה שעשויים להפתיע. עסקים וחברות יכולים להשתמש בכל היתרונות של הדיסק און קי וליצור לעצמם “ליין” ממותג משלהם.

הדפסה דיגיטלית לאריזה

כל מה שצריך לדעת על הדפסה דיגיטלית לאריזה

עולם הדפוס השתנה מן הקצה אל הקצה והיום הקידמה מאפשרת לספק פתרונות שונים ורחבים, גם בתחום המארזים. הדפסה דיגיטלית לאריזה מספקת פתרונות רבים בכמויות קטנות וגדולות ולמגוון רחב של יישומים.

אודות החברה

CDI הינה חברה מובילה למוצרי תוכן ומארזים ויצרנית מוסמכת של מיקרוסופט העולמית. החברה מספקת שירותי הדפסה, שיכפול, מיתוג ועצוב מתקדמים למוצרי תוכן: דיסק און קיי ממותג, מארזי דפוס מורכבים, דיסקים CD/DVD ותקליטי ויניל, בהקשבה לצרכי הלקוח, החל משלב העיצוב והגרפיקה, מתן פתרון דפוס למארזים מורכבים, הפקת דפוס למגוון תעשיות ומענה לסדרות קצרות ומורכבות,שירותי לוגיסטיקה, אחסנה, שילוח והובלה למגוון יעדים בארץ.

שירותי מיתוג נוספים

יצירת קשר

אנחנו גם בפייסבוק

דילוג לתוכן