הדפסת דיסקים

תקליט ויניל

הדפסת דיסקים הוא חלק בלתי נפרד מתהליך שכפול הדיסקים, ב סידיאי אנו מדפיסים על דיסקים במספר שיטות אשר הוכיחו את לאורך השנים כי הם יעילות ואיכותיות.
אין זה משנה באיזו שיטה נבחר להדפיס על הדיסק תמיד הלקוח יהיה זה שיבחר מה הוא רוצה להדפיס.

הדפסת דיסקים ב סידיאי מקנה ללקוח גמישות מלאה בעיצוב הדיסק והתווית, למרות שהדיסק המשוכפל חבוי בתוך האריזה ישנה חשיבות גדולה לבחירת העיצוב.
לרוב עיצוב התווית יהיה בהתאמה לאריזה, אמנים רבים בוחרים לתת לדיסק המודפס חזות הקשורה לתוכו של הדיסק.
יש נם מספר כללים אשר יכולים להקל על מלאכת בניית התווית ולשפר את מראה התוצאה המתבקשת, חשוב לזכור שאת העיצוב הראשוני נראה בתחילה על מסך מחשב או בתדפיס נייר, בשני המקרים הללו תמהיל הצבעים והאופן שבו הם נוצרים שונה משיטת הדפסת הדיסקים בה נשתמש ב סידיאי.

צבע הדיסק הטבעי ללא הדפסה הוא כסוף מבריק, ניתן לנטרל את הברק על ידי הדפסת משטח לבן כבסיס אבל ניתן גם לעשות בו שימוש יצירתי על ידי שימוש בצבעים בהירים או בצריבה של צורה דרכם יוכל הברק הטבעי לבלוט ולתת לו חזות מיוחדת.
הגודל פונט המינימאלי בו ניתן לעשות שימוש בהדפסת דיסקים רגילה (שחור עליון) הוא 5, בצריבת הטקסט הגודל המינימאלי יהיה 6.

דפוס משי

הדפסת דיסקים ב סידיאי נעשת גם בדפוס משי, לשיטה זו יתרונות רבים אך גם מסגרת טכנית בה יש להתחשב.
בהדפסה מדורגת של משטח צבע כאשר נעשה שימוש ביותר מ 89% מחוזק ההדפסה יהפוך המעבר המדורג למשטח אחיד, באותו מידה כאשר נעשה שימוש בפחות מ 7% מחוזק הצבע הוא יעלם לחלוטין.
באופן כללי מומלץ להימנע מגרדיינט (Gradient) של צבעים כך יהיה ניתן לשלוט טוב יותר באיכות הדפוס.
כאשר מספר הצבעים הוא כארבעה ניתן לשקול לעבור לדפוס פנטון במקום שיטת הפרוסס הרגילה, בדרך זו הדיוק והמעברים יהיו טובים בהרבה, בכל מקרה של ספק ניתן תמיד להתייעץ עם הצוות הטכני שלנו שישמח לכוון אתכם לתוצאה הרצויה.

לדיסק יש גודל פיזי נתון וניתן לנצל את רוב שיטחו העליון להדפסה, יש לתחם את ההדפסה לקוטר חיצוני של 117 מילימטר וקוטר פנימי של 23 מילימטר.

באתר CDI תוכלו למצוא תבניות PDF לעיצוב דיסקים, למרות שמדובר צורה סטנדרטית ועגולה הדמיון והיצירתיות יכולים לקבל במה מכובדת, לאורך השנים אומנים רבים הוציאו יצירות מופת על גבי תקליטורים.
למרות שהדיסק נועד בעיקר לשמע עבודת דפוס יפה מעצימה את החוויה ונותנת לנו לפתח ציפייה עוד בטרם נכנס הדיסק למכשיר הנגינה.

אחת השיטות המקובלות בעולם להדפיס על דיסקים הינה דפוס משי, בסידיאי יש מכונות דפוס מתקדמות אשר נועדות למטרה זו.

בשיטה זו קובץ הגרפיקה שמיועד לתווית (Lable) מופרד לארבעה צבעים:

כחול   Cyan, אדום Magenta, צהוב , Yellowשחור Key

הדפסת דיסקים


צרוף צבעים זה נקרא גם CMYK או צבעי פרוסס (למידע נוסף) וממנו ניתן להרכיב כל צבע רצוי לצורך דפוס בנוסף מצטרפת ברוב המקרים גם שכבת בסיס לבנה אשר מנטרלת את הבוהק הכסוף של הדיסק ומקרבת את הצבעים הנוצרים לדוגמה הדרושה.

הפקת פילם


כל צבע מייצג שכבה של רשת המופקת מפילם, המינון המדויק של צבע אחד ביחס לאחר יוצר את צירופי הצבעים, למעשה ניתן להגיע לצבעים הדרושים ללא שחור אך הגוון הדרוש במקרים בהם ישנם אזורים כהים יהיה עם נטייה לאפור כהה, בנוסף יידרשו כמויות צבע גדולות יותר באותם אזורים.
קובץ הגרפיקה נשלח להדפסה בפלוטר מיוחד למטרה זו אשר מדפיס ארבע פילמים שונים (אחד לכל צבע), מבט מוגדל על פילם כזה יראה אוסף של נקודות שחורות.
כל נקודה כזו מיצגת אזור ברשת שדרכו יעבור צבע לדיסק.

הכנת הרשת

דפוס משי נקרא כך עקב השימוש ברשת משי המתוחה על מסגרת מתכת, הרשת בנויה מחוטי שטי וערב בעלי גודל אחיד ומרווחים אחידים בינהם, הרשת מתוחה בחוזקה על מסגרת המתכת כך שהגמישות שלה זהה מעט בכל נקודה בתוך המסגרת, על רשת זו נמרחת בצורה אוטומטית שכבת חומר הנקראת אמולסיה  Emulsion, חומר זה הוא פוטופולימר- חומר המתקשה בעת חשיפה לאור, במחלקת הקדם דפוס בה מכינים את הרשתות אין אור חיצוני והמנורות מצופות המסנן מיוחד שמונע את התקשות האמולסיה ללא בקרה.
בשלב הבא מונח הפילם על הרשת ומוקרן עליו אור חזר, ההקרנה גורמת לאזורים הלא מודפסים להתקשות, לאחר ההקרנה נשטפות הרשתות במים ומוכנסות לתנור יבוש.

הדפסה על דיסקים

בסיום הכנת הרשתות הן מוכנסות לתיקיה מיוחדת שמייצגת עבודות דפוס, כאשר מגיעה תורה של עבודה זו לעלות על המכונה, המדפיס מתקין את הרשתות על המכונה ומכוון את מירכוז הרשתות. על כל רשת יונח צבע הדפוס שמתאים לה.
מכונת הדפוס בנויה בצורת קרוסלה גדולה והרשתות מונחות במרחק זו מזו, הדיסק מגיע מתחת לרשת ומגב עובר על הרשת מקצה לקצה, הצבע נדחף דרך החורים ברשת וחודר לדיסק, במהלך הבא של הקרוסלה יעבור הדיסק מתחת למורת UV שתייבש את הצב ודיסק חדש יופיע מחת למגב, בצורה זו מועברים כל צבעי הפרוסס לדיסק ומתקבלת תמונה באיכות מצויינת עם צבעים חמים ויפים.


איכות הדפוס

איכות הדפוס של התהליך שתואר כאן תלויה בנסיון רב השנים של העוסקים בקדם דפוס, בדפוס ובמכשור מתקדם שנועד למרכז ולאחד את מיקום הפילם על הרשת  כל עבודת דפוס נבדקת מול ההדפסה האחרונה שנעשתה לאחר הפקת הפילם (אחד לכל צבע) 

מידע נוסף

מארזים מעוצבים לחגים

מארזים מעוצבים לחגים

בעולם שבו פתיחת קופסאות עם מוצרים ממותגים נחשבת לפעילות כיפית במיוחד – שאפילו מתועדת ברשתות החברתיות, ברור כי לאריזה יש משמעות חשובה במיוחד עבור הלקוחות והיא מקבלת חשיבות זהה בעיניהם, לזו של התוכן המסתתר בתוך הקופסה עצמה. מסיבה זו, הענקת מארזים מעוצבים לחגים עם מיתוג, היא בעלת ערך מוסף כפול עבור העסק: גם השארת רושם ראשוני נהדר על הלקוח, המעודד אותו להמשיך ולצרוך את מה שיש לעסק להציע לו – וגם הנעה לפעולה, באמצעות תיעוד האריזה הייחודית והפצת המסר הלאה, ללקוחות פוטנציאליים נוספים.

כרטיס ביקור דיסק און קי

כרטיס ביקור דיסק און קי – גימיק שימושי ומקדם מכירות אפקטיבי

כרטיס ביקור דיסק און קי הוא אחת מהדרכים המתקדמות והמתוחכמות ביותר להשאיר חותם על מי שתרצו להרשים, כבעלי עסק – ולגרום לו לזכור אתכם לטובה. בנוסף לעיצוב האלגנטי והדקיק, המאפשר להכניס את הכרטיס אפילו לארנק צר, ממש כמו כרטיס אשראי, הוא מהווה פריט שימושי שיכול להפוך לחלק בלתי נפרד משולחן העבודה של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. המשמעות היא שהם “יפגשו” אתכם מדי יום כשיפעילו את הזיכרון הנייד המובנה בכרטיס, דבר המעניק לכרטיס עצמו איכויות של מקדם מכירות מתוחכם.

שימושים לדיסק און קי

שימושים לדיסק און קי בשנת 2022

שנת 2022 נכנסת עוד רגע ועל אף שרובנו משתמשים בענן לצורך העברת מידע, עדיין ישנם שימושים לדיסק און קי, כאלה שעשויים להפתיע. עסקים וחברות יכולים להשתמש בכל היתרונות של הדיסק און קי וליצור לעצמם “ליין” ממותג משלהם.

הדפסה דיגיטלית לאריזה

כל מה שצריך לדעת על הדפסה דיגיטלית לאריזה

עולם הדפוס השתנה מן הקצה אל הקצה והיום הקידמה מאפשרת לספק פתרונות שונים ורחבים, גם בתחום המארזים. הדפסה דיגיטלית לאריזה מספקת פתרונות רבים בכמויות קטנות וגדולות ולמגוון רחב של יישומים.

אודות החברה

CDI הינה חברה מובילה למוצרי תוכן ומארזים ויצרנית מוסמכת של מיקרוסופט העולמית. החברה מספקת שירותי הדפסה, שיכפול, מיתוג ועצוב מתקדמים למוצרי תוכן: דיסק און קיי ממותג, מארזי דפוס מורכבים, דיסקים CD/DVD ותקליטי ויניל, בהקשבה לצרכי הלקוח, החל משלב העיצוב והגרפיקה, מתן פתרון דפוס למארזים מורכבים, הפקת דפוס למגוון תעשיות ומענה לסדרות קצרות ומורכבות,שירותי לוגיסטיקה, אחסנה, שילוח והובלה למגוון יעדים בארץ.

שירותי מיתוג נוספים

יצירת קשר

אנחנו גם בפייסבוק

דילוג לתוכן