כיצד בנויים דיסקים DVD ?

דיסקים למכירה בהופעות

כיצד בנויים דיסקים ?

ה DVD נקרא DigitalVirtual Disc או Digital Video Disc אין זה משנה היות ומדובר באותו מוצר, DVD5 בעל שכבה אחת מכיל פי 7.2 יותר מידע מדיסק CDROM רגיל.


כמות זו של אינפורמציה הופכת את ה DVD לפלטפורמה מצויינת להפצת סרטים ותוכנות, ב DVD5 ניתן לאחסן כ120 דקות של סרט באיכות מצויינת.
כל הפורמטים של ה- DVD בנויים משתי שכבות של דיסקים בעובי של 6 מ”מ (בניגוד לCDROM הבנוי משכבה אחת בעובי של 12 מ”מ) ההבדלים הם בכיוון השכבות וכמות המידע המוטבעת עליהם בתהליך שכפול דיסקים.

תהליך חיבור שתי השכבות נקרא בונדיג  bonding  הוא נעשה בעזרת לכה שקופה אשר מתייבשת בתדר UV מסויים, הפעולה עצמה היא חלק מתהליך ייצור הDVD.


המבנה הפיזי של המידע על ה DVD דומה רעיונית לדיסק וגם השכפול מתבצע בטכניקות דומות אולם מדובר בשיטה מתקדמת יותר.
ב סי די אי יש מערכת מאסטרינג אשר מסוגלת לייצר מאסטרינג ל DVD , ציוד הבדיקה שבמפעל מתאים אף הוא לבדיקת כל הפורמטים של ה DVD.

תהליך הכנת ייצור דיסקים

DVD authoring – תהליך הכנת מדית DVD, בתהליך זה תוכנת עריכת ה DVD מוסיפה מידע הקשור ליכולת ה DVD לנגן על נגנים חיצוניים (שאינם מחשב).

DVD region code/אזורי נגינה/zone/”זוניים”  – מדובר בשיטה לשמירה על זכויות יוצרים DRM אשר מהווה חלק מה DVD , בפועל מדובר במנגנון אשר מותקן בתוך נגן ה DVD ומשוייך לאזור בו הוא נמכר,  קיימת חלוקה ל שישה אזורים שונים כאשר ישראל שייכת לאזור 2.
אזור אפס 0 – סימון לא רשמי למדיה המכיה את כל האזורים 1-6
אזור אחד 1 – קנדה וארצות הברית
אזור שתיים 2 – אירופה, מזרח תיכון, דרום אפריקה, יפן, אנגליה וטורקיה
אזור שלוש 3 – קוריאה, טאיוון והונג קונג.
אזור ארבע 4 – מקסיקו, דרום אמריקה, אוסטרליה וניו זילנד.
אזור חמש 5 – אוקרינה, אפשריה ורוסיה.
אזור שש 6 -סין.
אזור שבע 7 – בשימוש מצומצם לגרסאות טרום הפצה.
אזור שמונה 8 – הפצות להקרנה במטוסים ואוניות
אזור תשע 9 – כל האזורים, יכול לנגן בכל נגן.
ואזורים אפס שמונע ממנו לנגן DVD אשר אינם שיכים לאזור שלו 

אריזת דיסקים DVD –

כשיצא פורמט ה DVD נוצר צורך לאריזה מסוג חדש, בתחילה נעשה שימוש בקופסאות הג’ול-בוקס של ה CD כאשר על המגש מופיעה הלוגו של ה DVD , שיטה זו החזיקה זמן קצר.
חברת אמאריי Amaray היתה בין הראשונים שהוציאו לשוק אריזה חדשה ועד היום במקרים רבים נקרא מארז ה DVD קופסת אמריי Amaray Box .
אריזה זו שונה לחלוטין מקופסת ה CD הקשיחה, היא עשויה לרוב מפוליפרופילן, חומר גמיש יותר מהפוליקרבונט ממנו עשויה קופסת הCD.
הבדל נוסף הוא בשיטה בה מוחזק ה DVD, יצרנים שונים נעזרים בשיטות שונות אך הרעיון הזהה הDVD יוחזק בצורה נוחה ולא יצא ללא לחיצה מכוונת על לחצן השחרור.

CDI מחזיקה מלאי של מגוון רחב של קופסאות DVD, ניתן לעטוף את הקופסה בצלופן עדין או להכניסה בשרוול קרטון אריזות דיסקים

DVD-VIDEO אחסנה דיגיטאלית של סרטים, ניתן לצפות בסרט במכשיר DVD חיצוני ובמחשב, שיטת קידודMPEG-2, הסרט עצמו יכול להכיל תפריט עם אפשרויות בחירה לשפה, תרגום ופרקים שונים.

שיטת האחסנה הכללית על DVD נקראת DVD-ROM, השם מתייחס לעובדה שהמידע כבר מוטבע במדיה וניתן רק לקריאה, למידע נוסף אודות הפורמט.

ניתן להתרשם מכלל הפורמטים הקיימים וגם מאלו שעוד צפויים לבוא בקישור הבא DVD Forum

DVD5 –

בנוי משתי שכבות של 6 מ”מ שכבה אחת מכילה את המידע ואילו השניה ריקה נקראת גם substrate.  ניתן לנצל את כל השטח העליון של המדיה להדפסה.

DVD10 –

בנוי משתי שכבות, כל כל שכבה פונה לכיוון אחר, מבנה יחודי זה יוצר מדיה אשר ניתן להדפיס עליה רק באזור מצומצם קרוב למרכז הדיסק כפי שניתן לראות בהנחיות גרפיקה לDVD10 למעלה.

העובדה של צד פונה לכיוון אחר יוצרת מצב שכאשר נגמר צד אחד יש להפוך בצורה ידנית (כן כן לגשת למכשיר ולהפוך ביד) את המדיה לצד השני.

DVD9 –

בנוי משתי שכבות הפונות לאותו כיוון, ניתן לנצל את כל השטח העליון של המדיה לדפוס, המידע כתוב על כל שכבה בנפרד כאשר שכבה אחת מכוסה בחומר אשר מחזיר את קרן הקריאה בצורה מלאה ואילו השכבה השניה לכוסה בחומר “חצי שקוף”. חומר זה מחזיר את הקרן באופן חלקי כך שבצורה אחת היא עוברת דרכו וקוראת את השכבה עם ההחזר המלאה ואילו בצורה שניה היא מסוגלת לקרוא את הכתוב עליו.

מידע נוסף

מארזים מעוצבים לחגים

מארזים מעוצבים לחגים

בעולם שבו פתיחת קופסאות עם מוצרים ממותגים נחשבת לפעילות כיפית במיוחד – שאפילו מתועדת ברשתות החברתיות, ברור כי לאריזה יש משמעות חשובה במיוחד עבור הלקוחות והיא מקבלת חשיבות זהה בעיניהם, לזו של התוכן המסתתר בתוך הקופסה עצמה. מסיבה זו, הענקת מארזים מעוצבים לחגים עם מיתוג, היא בעלת ערך מוסף כפול עבור העסק: גם השארת רושם ראשוני נהדר על הלקוח, המעודד אותו להמשיך ולצרוך את מה שיש לעסק להציע לו – וגם הנעה לפעולה, באמצעות תיעוד האריזה הייחודית והפצת המסר הלאה, ללקוחות פוטנציאליים נוספים.

כרטיס ביקור דיסק און קי

כרטיס ביקור דיסק און קי – גימיק שימושי ומקדם מכירות אפקטיבי

כרטיס ביקור דיסק און קי הוא אחת מהדרכים המתקדמות והמתוחכמות ביותר להשאיר חותם על מי שתרצו להרשים, כבעלי עסק – ולגרום לו לזכור אתכם לטובה. בנוסף לעיצוב האלגנטי והדקיק, המאפשר להכניס את הכרטיס אפילו לארנק צר, ממש כמו כרטיס אשראי, הוא מהווה פריט שימושי שיכול להפוך לחלק בלתי נפרד משולחן העבודה של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. המשמעות היא שהם “יפגשו” אתכם מדי יום כשיפעילו את הזיכרון הנייד המובנה בכרטיס, דבר המעניק לכרטיס עצמו איכויות של מקדם מכירות מתוחכם.

שימושים לדיסק און קי

שימושים לדיסק און קי בשנת 2022

שנת 2022 נכנסת עוד רגע ועל אף שרובנו משתמשים בענן לצורך העברת מידע, עדיין ישנם שימושים לדיסק און קי, כאלה שעשויים להפתיע. עסקים וחברות יכולים להשתמש בכל היתרונות של הדיסק און קי וליצור לעצמם “ליין” ממותג משלהם.

הדפסה דיגיטלית לאריזה

כל מה שצריך לדעת על הדפסה דיגיטלית לאריזה

עולם הדפוס השתנה מן הקצה אל הקצה והיום הקידמה מאפשרת לספק פתרונות שונים ורחבים, גם בתחום המארזים. הדפסה דיגיטלית לאריזה מספקת פתרונות רבים בכמויות קטנות וגדולות ולמגוון רחב של יישומים.

אודות החברה

CDI הינה חברה מובילה למוצרי תוכן ומארזים ויצרנית מוסמכת של מיקרוסופט העולמית. החברה מספקת שירותי הדפסה, שיכפול, מיתוג ועצוב מתקדמים למוצרי תוכן: דיסק און קיי ממותג, מארזי דפוס מורכבים, דיסקים CD/DVD ותקליטי ויניל, בהקשבה לצרכי הלקוח, החל משלב העיצוב והגרפיקה, מתן פתרון דפוס למארזים מורכבים, הפקת דפוס למגוון תעשיות ומענה לסדרות קצרות ומורכבות,שירותי לוגיסטיקה, אחסנה, שילוח והובלה למגוון יעדים בארץ.

שירותי מיתוג נוספים

יצירת קשר

אנחנו גם בפייסבוק

דילוג לתוכן